العربية русский English Türkçe Ana Sayfa
"Tüm Yeni Konut ve Ofis Projelerinin Buluşma Noktası"


FOLKART TOWERS

Bayraklı, İzmir, Türkiye
Showroom
Planlar
Galeri
Büyük Görsel
Fiyat Aralığı
197.000 - 3.520.000 USD
Teslim Tarihi
Şubat 2014
m² Aralığı
65 - 1100 m²
Emlak Tipi Seçenekleri
1+1   2+1   3+1   1+0 (stüdyo)   Tüm Kat   
 • Proje ve İnşaat Firması Hakkında Bilgi

  FOLKART TOWERS


  Folkart’ın yeni projesi Folkart Towers; İzmir’in yeni iş ve yaşam merkezi ilan edilen Bayraklı’da prestiji, yaratıcılığı, girişimciliği, estetiği, güveni ve gelişimi simgeleyecektir. 40 katlı iki kuleden oluşan, mimarisiyle kentin simgesi olabilecek, modern teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak maksimum konforu ve güvenliği barındıran FOLKART’a yakışır bir proje yaratılacaktır.


  27.000 m2 arsa büyüklüğüne sahip olan Folkart Towers; yaklaşık 200 metre yüksekliğinde, 40’ar katlı ve bünyesinde alışveriş alanları, spor kompleksi, residence ve ofis katlarından oluşacaktır. 30 ay gibi kısa bir sürede 150 milyon USD yatırımla, ortalama 1.000 kişiye iş imkanı sağlayarak inşa edilecek proje; faaliyete geçtiğinde yaklaşık 4.000 kişinin çalışacağı ve yaşayacağı dev bir kompleks olacaktır. Proje dizaynında ülkenin en önemli projeci ve danışmanları ile çalışılmaktadır.


  Proje 2 blok olarak inşa edilecek olup, her bir blokta zemin katlar alışveriş alanları olarak planlanmıştır. Yapının otopark ihtiyacı ise; gerek bodrum, gerekse zemin kat üzerinde yer alan katlarda, tümü kapalı alan olarak öngörülmüştür. Otoparklar, kontrollü ve güvenli giriş çıkışları olan kameralarla izlenen alanlar olarak planlanmıştır. Yapıda 8. ve 17. Katlar arasında yer alan residence alanları, brüt 3.8 m kat yüksekliğine sahip olup , 80 m2 ile 220 m2 arası farklı büyüklüklerde ve 1+1, 2+1, 3+1 ile 4+1 olarak planlanmıştır. Tüm konutlar balkonlu olarak dizayn edilmiş ve balkon kullanımı konfor şartları öngörülerek konutlar alt katlarda, ofisler ise üst katlarda yer alacak şekilde planlama yapılmıştır. Yapının yüksekliği göz önüne alındığında bu balkonlar; rahat ve kullanışlı olması için rüzgardan en az etkileneceği katlarda ele alınmıştır.


  Yapının üst katlarında yer alan ofis alanları ise 60 metrekareden 1170 metrekareye kadar farklı büyüklüklerde olacaktır. Oldukça ferah, brüt 3.8 m kat yüksekliğine sahip, temiz hava dahil her türlü konforlu iklimlendirme, yangın ve güvenlik önlemlerinin planlandığı ofislerde; tüm ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmuştur. Nitekim son dönemde doktor muayenehanelerinde istenilen standartlar dahi dikkate alınmış ve bu tür kullanımlara uygun alanlar oluşturulmuştur.


  Her iki kulede de; gerek konut, gerekse ofis katlarının yer almasına rağmen bu iki fonksiyon tamamen birbirinden ayrıştırılmış; bağımsız girişler, asansörler ve koridor alanları olarak planlanmıştır.


  Mimari çalışma öncesinde, mimari ekiplerle bölge siluet çalışması yapılarak, yapının deniz manzarasının kesintisiz ve panoramik olması sağlanmıştır. Nitekim gerek ofis, gerekse residenceların tamamı deniz manzaralıdır.


  Folkart Towers giriş katında cafe-restaurant-shop-corner’lardan oluşan Folkart Çarşı bulunmaktadır. Yapının 6. katında yaklaşık 4.225m2’si kapalı 1.325m2’si ise açık olmak üzere, bünyesinde açık ve kapalı havuzlar, fitness, sauna, tenis - basketbol kortları, buhar banyosu,Türk hamamı, jakuzi, aerobic,Yoga , masaj ve Kids Club gibi sosyal imkanlar barındıran; ev sahibi ve kiracıların indirimli üyelikten faydalanabilecekleri Fitness Center ve Personal Training Merkezi yer almaktadır. 18. Katta ise cafe, seyir ve dinlenme amaçlı özel kat terası bulunacaktır. 40 kattan oluşan Folkart Towers’ın en üst katlarında yer alan seyir teraslarından ise eşsiz İzmir manzarasını seyretme imkanına da sahip olunacaktır. Tüm bu hizmetlerden yararlanmak isteyen misafirlerimize 2 katlı bir kapalı otopark alanı mevcuttur.


  PROFESYONEL TESİS YÖNETİMİYLE MAKSİMUM HİZMET MİNİMUM MALİYET


  ÇAĞDAŞ YÖNETİM SİSTEMİ


  Folkart Towers günlük bahçe bakımından posta dağıtım sistemine, çöp toplamadan her zaman ulaşabileceğiniz teknik servis elemanlarına kadar birçok ihtiyaçlarınıza cevap verecek çağdaş yönetim sistemi ile yönetilmektedir.


  Residence ortak alanlarında; 24 saat danışma, konsiyerj, güvenlik, temizlik, servis ve teknik kadrolar mevcuttur. 24 saat Residence ev ve oda servis hizmetleri (housekeeping , teknik servis , ev-posta-gazete servisi, alışveriş yardımcısı servisi, bulaşık servisi, çamaşır ,kuru temizleme ve ütü servisi ile sekreterya, resepsiyon ve araç yıkama hizmeti ) verilmektedir.


  Tüm Sakinlerin site yönetimi kapsamında faydalanabileceği her türlü teknik donanıma haiz Sunum ve Toplantı Odaları bulunmaktadır.


  Her iki kulede, toplam 20’den fazla 6 m/s yüksek hızda ve kapasitede asansör ile 2 adet acil durum asansörü yer almaktadır. Bu şekilde en konforlu kat ulaşımları sağlanarak, gerek kullanıcılar gerekse ziyaretçilerin zaman kaybetmeden istedikleri alana ulaşmaları planlanmıştır.


  Taşıyıcı yapının Statik projeleri dünyanın günümüzde geldiği en ileri nokta olan ve dünyada ki son dönem yüksek kulelerinin tamamına yakınının dizaynında da kullanılan Time History Analysize (Zaman Tanım Aralığı ) metodu ile (mevcut metod ile çalışma yapabilen ülkemizdeki 2 firmadan biri olan) Emir Mühendislik tarafından Betonarme yapı olarak dizayn edilmekte olup; mevcut analizin ihtiyaç duyduğu Deprem Yer Hareketleri ve Deprem Tehlike Analizleri, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünden Prof Dr. Bilge Siyahi ve ekibine hazırlatılmıştır. Bu veriler çerçevesinde dizayn gerçekleşmekte ve kuleler projelerin ön gördüğü kalitede betonarme ve çelik malzeme ile imal edilecektir.


  Temel dizaynı ise Projenin Geoteknik danışmanı Prof Dr. Sönmez Yıldırım liderliğinde ele alınmakta ve dünyadaki en etkili Yapı derin temelleri-Zemin etkileşim testi olan ve ülkemizde sadece birkaç kez uygulanmış O-Cell metodu ile FUGRO LOADTEST firmasına yaptırılmakta olup, aynı zamanda yine bu konuda dünyadaki prestijli yüksek yapıların mühendisliğinde sıklıkla kullanılan ve ülkemizde sadece 1-2 adet örneğine rastlanan yapının deprem esnasında zemin ile birlikte hareketinin ve uyumunun modellenmesini gösteren Yapı-Temel-Zemin Dinamik Etkileşim Analizi Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünden Prof Dr. Bilge Siyahi ve ekibince hazırlanmaktadır.


  Tüm bu hesaplamalar, testler ve analizler neticesinde Kulelerde statik ihtiyaç nedeniyle 2 kat bodrum kat yapılmakta olup mevcut bodrum katların altında yer alan temeller; derin temel prensibi ile yaklaşık -58 metrelerde baret ve/veya kazıklar ile yapılacak olup aynı zamanda Temel alt zemininde kazık aralarında jet grouting ile zemin iyileştirmesi yapılacaktır.


  ÖZELLİKLER


  - 24 SAAT ÖZEL GÜVENLİK/ ANA LOBİDE GÜVENLİK KONTROL SİSTEMİ


  - TÜM SİTEDE KAPALI DEVRE KAMERAYLA GÜVENLİK KONTROLÜ


  Kendi bordrolu özel güvenlik personeli ile çalışan Folkart Towers kompleksinde tüm ortak alan ve giriş çıkışlar dome ve doğrusal 100’ün üzerinde kamera ile Uzaktan İzlemeli Kullanıcı Kolaylığı Olan Özel Tasarım Alarm Sistemleri ile 24 saat izlenecek ve kayıt altına alınacaktır.


  - KULE GİRİŞİNDE KARTLI GİRİŞ SİSTEMİ


  - OTOMATİK BARİYER


  - OGS İLE ARAÇ GİRİŞ ÇIKIŞI


  - DOĞALGAZ, DUMAN, YANGIN DEDEKTÖRLERİ


  - OTOPARK ALANLARINDA, KARBONMONOKSİT GAZ DEDEKTÖRÜ VE UYARI SİSTEMİ


  - MERKEZİ YANGIN İHBAR VE UYARI SİSTEMİ


  - HER 50 M2 YE 1 ARAÇLIK KAPALI OTOPARK,1+1 VE 2+1 RESİDENCELARA 1 ARAÇ, 3+1 VE 4+1 RESIDENCELARA 2 ARAÇLIK OTOPARK


  - SOSYAL TESİSLER, AYDINLATMA VE İKLİMLENDİRME OTOMASYON HİZMETLERİ


  - RESIDENCE ALANLARINDA 24 SAAT SICAK SU


  - %100 YEDEKLİ TAM GÜÇ JENERATÖR


  - PARMAK İZLİ DAİRE GİRİŞİ


  - KABLOLU VE KABLOSUZ DATA SİSTEMİ (INTERNET BAĞLANTISI WI-FI)ile IP SİSTEM ALTYAPISI


   


  FOLKART YAPI


  Seçkin bir mimarinin biçim verdiği, konfor ve lüks olanaklar ile müşteri memnuniyetine adanmış olan FOLKART, 2006 yılında SAYA grubunun stratejik bir parçası olarak kurulmuştur.


  FOLKART, SAYA grubun 3 kıtaya yayılmış operasyonları ve 12.440 çalışanı ile binlerce müşterisine hizmet ve ürünler üreten, deneyimi ve kaynakları ile yoğrulmuş bir dinamizme sahiptir.


  Çevre dostu, ileri teknoloji ile donatılmış, yüksek kalitede mekanlar(yüksek yapılar, A+ konut ve ofisler, alışveriş merkezleri) geliştirmenin yanı sıra altyapı projelerine odaklanmış olan Folkart için bir proje, ihtiyaç aşamasından başlamakta, teslim süresinin sonrasında dahi devam etmektedir.


  Ayrıntılara verdiği özen ve yüksek kaliteli çözümleri ile müşterilerine benzersiz olanaklar sunan Folkart, “Hayat Buna Değer..” diyeceğiniz projeler gerçekleştirmektedir.


  Müşteri memnuniyetinin, çalışanların, tedarikçilerin ve çözüm ortaklarının kalitesine bağlı olduğuna inanan Folkart, müşterilerini memnun etmek için her zaman en kaliteli tedarikçiler, en prestijli çözüm ortakları ve en donanımlı personel ile çalışmakta, sürekli yenilikler geliştirmektedir.


  Müşteri isteklerinin gerektirdiği dönüşüm için çalışanlarını, çözüm ortaklarını ve tedarikçilerini sürekli hazırlayan Folkart, uygulamaya koyduğu tüm politikaları; bir zorunluluk değil bir gereklilik olarak kabul etmektedir.