العربية русский English Türkçe Ana Sayfa
"Tüm Yeni Konut ve Ofis Projelerinin Buluşma Noktası"2.750 Konut Yapmak İiçin Düğmeye BastıDKY İnşaat, kentsel dönüşüm kapsamında oluşturduğu ‘Yeniden İstanbul’ temasıyla 2 bin 750 konut ve ofis projeleri için düğmeye bastı. Şirket bu kapsamda Tuzla ve Kartal projelerinde talep toplamaya başladı.


brahim Dumankaya Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren DKY İnşaat, İstanbul’da kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştireceği projeler için çalışmalarını sürdürüyor. Bu projeleri ‘Yeniden İstanbul’ temasıyla hayata geçirmeyi planlayan DKY İnşaat, İstanbul’un çeşitli bölgelerinde 2 bin 750 adet konut ve ofis projeleri için düğmeye bastı. Şirket projelerden toplamda 2.4 milyarlık liralık satış cirosu yapmayı hedefliyor.


İbrahim Dumankaya Holding ve DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, İstanbul’a değer katacak kentsel dönüşüm projeleri yapmak istediklerini belirterek, mahalle ölçeğinde her türlü ihtiyacı gideren, yaşam odaklı projeler geliştireceklerini kaydetti.


‘Kira gibi aidat olmayacak’


Yapacakları dönüşümle birlikte insanlara sadece daire değil, bir yaşam alanı yaratmak istediklerini anlatan Ali Dumankaya, “Kente değer katma, bizim için kritik öneme sahip. Mahalle teması bizim olmazsa olmazımız. Özellikle Yenisahra projesinde bu temayı hayata geçirmeyi planlıyoruz. Proje geliştirirken aidat meselesini iyi düşünüyoruz. Kişilerin kira öder gibi aidat ödemeyeceği projeler geliştirmek üzerine çalışıyoruz” dedi.


İstanbul’da her iki yakada toplamda 20 civarında proje üzerinde çalıştıklarını belirten Ali Dumankaya, “Avrupa Yakası’nda da farklı bölgelerde çalışmalara devam ediyoruz. İlerleme kaydettikçe o projelerimizi de açıklayacağız. Bu yıl tanıtımını yapacağımız projeler Anadolu yakasında” diye konuştu.


Yenisahra’ya 10 bin ev...


DKY İnşaat’ın İstanbul Yenisahra’da, kentsel dönüşüm kapsamında toplamda 238 bin metrekare arazi üzerinde çalıştığını anlatan Ali Dumankaya şu bilgileri verdi:


“Yenisahra’da 30 bin metrekarelik alanda ilk etapta 1.500 konut yapacağız. Dönüşüm yasası kapsamında yapacağımız bu projeden 900 milyon lira gelir bekliyoruz. Burada toplamda 10 bin konuta ulaşabiliriz. Mahalle ölçeğinde planladığımız projede çok iyi mimarlarla çalışıyoruz.”


Maltepe’de Tekel Sitesi’nin dönüşümünü yapmayı planladıklarını vurgulayan Dumankaya, 160 milyon lira hasılat bekledikleri projede 300 konut yapacaklarını açıkladı. Ali Dumankaya, Göztepe’de E-5’in kenarında ofis projesi üzerinde çalıştıklarını ve burada 500 milyon liralık değer yaratacaklarını belirterek, ayrıca Sultanbeyli’nin en merkezi noktasında 550 milyon lira değerinde karma bir proje hazırladıklarını dile getirdi.